izmir zirkonyum diş fiyatları

Zirkonyum Diş Fiyatları

Neden Zirkonyum Diş Kaplama ?

Zirkonyum diş fiyatları diğer porselen kaplama tedavi fiyatlarına nazaran biraz daha yüksektir. Sebebi ise, doğal diş görünümüne en yakın özelliği veren maddeyi içermesi ve kaplama dişler içinde en sağlam yapıya sahip olmasıdır.

Zirkonyum dişler, doğal dişlerimizde olan ışığı geçirgenlik özelliğinin aynısını taşımaktadırlar. Bu sebeple doğal dişe en yakın görünüm zirkonyum diş tedavisi ile mümkün olmaktadır.

Diş kaplama tedavileri içinde en sağlam yapıya sahip olan zirkonyum dişler, estetik görünüm dışında fonksiyonel anlamda çok büyük artılar taşımaktadır. Çiğneme gibi basınçlı fonksiyonları doğal diş gibi mükemmel bir şekilde gerçekleştirebilir. Bu da dengeli ve doğru beslenmeyi olumlu etkilediği için kişinin hayat kalitesi de artar.

Zirkonyum dişler, kayıp dişler için uygulanacak olan implant tedavisinde bile kullanılmaktadır. İmplant üstü zirkonyum ile kişi fonksiyonlarını geri kazanırken doğal ve estetik bir gülüşe de sahip olmaktadır.

Gülüş tasarımı uygulamalarında, hastanın doğal dişleriyle ilgili yaşadığı estetik kaygıların önüne geçebilmek için zirkonyum gülüş estetiği dediğimiz yöntem uygulanır. Kişinin yüzü ve gülüşüne en uygun zirkonuyum diş seçeneği belirlenir ve uygulama yapılır.

Zirkonyum Kaplamanın Avantajları Nelerdir ?

Zirkonyum dişler, porselen diş tedavilerinde kullanılan diğer materyallere göre daha canlı görünürler. Bu da estetik bir görünüm kazandırır.

Sıcak ve soğuk gıdalar tüketirken yaşadığımız sıcak soğuk hassasiyetini zirkonyum dişler ile yaşamayız. Yapısı gereği buna olanak tanımaz.

Dayanıklılık seviyesi, diğer porselen kaplamalarda kullanılan materyallere göre en yüksek seviyedir.

Metale karşı alerjisi olan hastalar için zirkonyum diş tedavisi en uygun kaplama tedavisi seçeneğidir.

Kaygan porselen yüzeye sahip olmasından dolayı çay, kahve, sigara gibi alışkanlıkların tüketiminden kaynaklı renklenmeye maruz kalmazlar.

Metal destekli protezlere göre daha hafif bir yapıdadır. Bu sebeple ağırlık hissi oluşturmazlar.

Porselen dişlerde ışığın geliş açısından kaynaklı oluşan opak görüntü zirkonyum dişlerde oluşmaz.

zirkonyum diş avantajları

Zirkonyum Diş Tedavisi Süreci Nasıldır ?

Porselen diş kaplama tedavilerinde olduğu gibi zirkonyum kaplama tedavisinde de süreçler birbirine benzer. Tek fark kullanılan malzemenin farklı olmasıdır.

Ağızdan alınan ölçüler ile zirkonyum dişler laboratuvar ortamında bilgisayar destekli yazılımlar yardımıyla hazırlanır.

Gelen dişler, kişinin kendi dişleri ile diş hekimi tarafından uyumlanır. Bu işlemlerden sonra da yapıştırılarak dişler tamamen hazır hale getirilir.

Zirkonyum diş tedavisi süresince herhangi bir ağrı oluşmaz. Ağrı kaygısı olan kişiler güvenle tedaviye başlayabilirler.

zirkonyum gülüş tasarımı

Zirkonyum Diş Tedavisi Yaş Sınırı Var Mı ?

Zirkonyum tedavisinin yapılabilmesi için kişinin diş gelişimini tamamen tamamlamış olması gerekir. Bu sebeple alt yaş sınırı da 20’dir. 20 yaşına gelmiş tüm bireyler başka bir problem yok ise zirkonyum diş kaplama tedavisi için düşünülebilir.

Zirkonyum Diş Kaplama Ömrü Ne Kadar ?

Zirkonyum dişler doğru ve sağlıklı kullanıldığı takdirde uzun yıllar rahatça kullanılabilirler. Doğal dişlerimizde olduğu gibi renklenme yaşanmaz. Bu sebeple tekrardan yaptırmak veya işlemden geçirtmek gibi bir durum da olmaz.

İzmir Zirkonyum Diş Fiyatları 2022

İzmir zirkonyum diş fiyatları uygulanacak olan diş sayısı, çalışılan laboratuvar, hekimin uzmanlığı ve tedavi sırasında kullanılan malzemelerin kalitesi ile doğru orantılıdır. Pahalı bir tedavi olmamasına karşın, diğer porselen diş kaplamalara göre fiyatı biraz daha yüksektir.

Ama doğallığı, sağlamlığı ve diğer avantajları göz önüne alındığında zirkonyum diş kaplama, diğer kaplama tedavileri içinde en uygun diş estetiği tedavisi olarak karşımıza çıkar.

Güncel zirkonyum diş fiyatları hakkında bilgi almak için hekiminize danışmak, en doğru tercih olacaktır.


  • - İzmir Alsancak Diş Kliniği
  • - (0532) 241 67 47
  • - Alsancak, Cumhuriyet Bulv. No:181 D:3
  • - Pzt-Cmt : 09:00 - 20:00
error: