izmir diş beyazlatma fiyatları

İzmir Diş Beyazlatma Fiyatları

Fiyatlar Neye Göre Belirlenir ?

İzmir diş beyazlatma fiyatları 2022 yılı güncel tarifesi; seçtiğiniz yönteme göre belirlenir. Diş beyazlatma, ofis tipi, ev tipi ve kombine olarak üçe ayrılır.

İzmir Diş Beyazlatma Ücretleri, lazer ile ofis tipi diş beyazlatma yönteminde ve ev tipi jel sürülen diş beyazlatma yönteminde değişkenlik göstermektedir. En güncel bleaching izmir fiyat bilgisini hekiminize danışarak öğrenebilirsiniz.

Bleaching (Diş Beyazlatma) işlemi ağrılı mı?

Diş beyazlatma işlemi esnasında herhangi bir ağrı oluşmaz. Sadece dişlerin dış yüzeyine uygulanan bir tedavidir.

İzmir Diş Beyazlatma ne kadar kalıcı?

Lazerle diş beyazlatma tedavisi ev tipine göre daha uzun süre renk koruma sağlar. Lazerle diş beyazlatma renk kalıcılık süresi, ağız ve diş hijyeninin korunması halinde 2 yıl kadar olabilir.

İzmir Diş beyazlatma işlemi yaş sınırı var mı ?

18 yaş üstü tüm bireylere diş beyazlatma tedavisi uygulanır. 18 yaş altı kişilere bleaching işlemi tavsiye edilmez.

Diş taşı temizliği beyazlatır mı?

Bu işlem, diş etrafında var olan yemek artıkları sonucunda oluşan tartar plakların temizlenmesi işlemidir. Dişte istenilen beyazlığı sağlamaz. Sadece temizliğini yapar.

Beyazlatma, Porselen Dişlere de Uygulanır mı ?

Porselen kaplama kuron ve köprüler beyazlamayan maddelerdir. Beyazlatılmış dişlerle kuron ve köprülerin renk uyuşmazlığını gidermek için kaplamaların değişmesi gerekebilir. Arka dişlerde bulunan kron veya köprüler, gülüş estetiğini etkilemediği için beyazlayan dişlere uyumsuzluk sağlamazlar.

Dişlerdeki Renklenmenin Sebebi Nelerdir ?

İç renklenme: Dişin içine işlemiş ve fırçalama gibi yöntemler ile giderilemeyen renklenmedir. Dişlerin oluşumları sırasında gelişen yapısal bozukluklar da (ilaçlar veya fazla flor alımı) iç renklenme kategorisinde yer alır. Beyazlatma işlemi bu tip örneklerin neredeyse tamamında başarılı olur.

Dış Renklenme: Diş yüzeyine çay, kahve, kola gibi boyar gıdalardan kaynaklı yapışmalar sonucu oluşan renklenmelerdir. Sigara tüketimi de bunda büyük etkendir. Beyazlatma işlemi ile bu tip gıda ve maddelerin sebep olduğu renklenme kolayca giderilir.

Tedavi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Hastanın dişlerinde hassasiyet görülebilir. Bu hassasiyetler geçicidir. 1-2 gün içerisinde biter. İlk gün, hafif bir ağrı hissedilirse, basit ağrı kesiciler kullanılabilir.
  • Birkaç gün aşırı soğuk ya da sıcak gıda tüketiminden kaçınılmalıdır.
  • Sigara, çay, kahve, çikolata, kırmızı şarap gibi renk verici gıdaların, tedaviden sonra 2-3 gün kullanılmaması önerilir.
  • Beyazlatıcı diş macunları kullanımı da beyazlatma işlemine olumlu destek sağlayacaktır. İçeriğinde aşındırıcı bulunan diş macunlarından uzak durulmalıdır.
  • Aşındırıcı içeren macun veya tozlar belirli bir süre sonra hassasiyete ve renklenmeye sebep olurlar.
  • Düzenli olarak günde 2 defa dişlerini fırçalayan, sigara kullanmayan, aşırı çay kahve tüketmeyen kişilere uygulanan beyazlatma işlemi, dişlerini fırçalamayan, sigara kullanan ve sürekli boyar gıda tüketen kişilere nazaran daha uzun süre etkili kalır.

Kliniğimiz ile iletişim kurarak en güncel izmir diş beyazlatma fiyatlarını öğrenebilirsiniz.


  • - İzmir Alsancak Diş Kliniği
  • - (0532) 241 67 47
  • - Alsancak, Cumhuriyet Bulv. No:181 D:3
  • - Pzt-Cmt : 09:00 - 20:00
error:
Call Now Button